Po tym, jak Apple AirPods Pro są dostępne od kilku miesięcy, pierwsze problemy, które mogą się pojawić po dłuższym użytkowaniu nowych słuchawek, są już widoczne. Według raportu, tylko wymiana małych wkładek dousznych pomoże dotkniętym użytkownikom, ale mała sztuczka może wystarczyć.

AirPods Pro

AirPods Pro: Nieprawidłowa redukcja szumów i wykrywanie uszu

Jak donosi heise, w przypadku całkowicie bezprzewodowych słuchawek AirPods Pro może się zdarzyć, że słuchawki nie będą już rozpoznawane po włożeniu do ucha. W związku z tym naciśnięcie przycisku na trzonku małych zatyczek do uszu nie działa już niezawodnie.

Jeśli błąd występuje tylko podczas noszenia słuchawek, zapewnia to zatrzymanie odtwarzania muzyki lub wideo. W innych przypadkach słuchawki również przełączają się między trybem przezroczystości a trybem redukcji szumów. Zewnętrznie żadne defekty nie powinny być widoczne.

Pierwszą pomocą Apple w przypadku problemów z AirPods jest zresetowanie słuchawek i ponowne podłączenie ich do iPhone'a, iPada lub Maca. Nie powinno to jednak pomóc w opisanym problemie, więc wizyta w Apple Store była konieczna.

Pracownicy Apple byli w stanie zrozumieć błąd, ale mogą zaoferować tylko całkowitą wymianę AirPods Pro, aby go naprawić. Dotyczy to tylko samych słuchawek, nadal można używać starego etui ładującego. Jednak ze względu na obecne wąskie gardła w dostawach wymiana ta potrwa kilka dni.

AirPods Pro na tle konkurencji:

Problemy z AirPods Pro: mała sztuczka może pomóc

Obecnie nie jest jasne, czy opisany problem jest błędem sprzętowym, czy programowym. Apple już w ciągu ostatnich kilku miesięcy oferowało do pobrania dwie nowe wersje oprogramowania dla słuchawek. Jednak najnowsza aktualizacja została wycofana przez Apple w ciągu ostatnich kilku tygodni z nieznanych przyczyn i nie jest już dostępna.

Jednak na forum MacRumors pojawiają się podobne doniesienia dotyczące opisanego powyżej problemu. Mówi się tutaj, że tylko czujnik wewnątrz AirPods Pro jest „zatkany”, a dokładne czyszczenie małej kratki może zapewnić pożądany środek zaradczy. Niektórzy użytkownicy opisują na przykład, że odkurzanie kratki wystarczyło do naprawienia błędu. Czujnik jest odpowiedzialny za wykrycie, czy słuchawki są noszone w uchu i po pewnym czasie mogą się widocznie zabrudzić ze względu na bliski kontakt ze skórą. To z kolei zapewnia, że ​​rozpoznawanie ucha nie działa już poprawnie.

Leave a Comment