Większość komputerów Mac jest nieco słaba, jeśli chodzi o grafikę. Rozwiązaniem może być zewnętrzna grafika lub eGPU.

Dlaczego eGPU?

Obecny Mac Mini lub MacBook Pro z 13-calowym ekranem są przede wszystkim wyposażone w mniej wydajny układ graficzny Intela. Zapewnia to jedynie minimalną wydajność, ale nie wymaga dużej ilości energii. Każdy gracz komputerowy jest oczywiście świadomy tego, co może zrobić karta graficzna, ale jako użytkownik Maca niekoniecznie masz wgląd.

spis treści

Te eGPU dla komputerów Mac są dostępne w szczegółach eGPU: Blackmagic Design Blackmagic 580 Sonnet eGFX Breakaway Puck 570 Sapphire Gear Box z Sapphire Radeon RX 590 Sonnet eGFX Breakaway Box 650 z AMD Radeon Pro WX8200 Sonnet eGFX Breakaway Box 650 z Sapphire 64 Vega56 eGPU Szczegółowe wyniki testu porównawczego Wnioski zewnętrzne karty graficzne w komputerze Mac

Procesor graficzny, w skrócie GPU, nie tylko zapewnia płynne wyświetlanie na ekranie, ale także programy mogą go adresować do obliczania zadań. Klasycznie są to programy do edycji wideo. Ale są też skomplikowane obliczenia z programami do przetwarzania obrazu, które wymagają przyspieszenia.

Temat kart graficznych faktycznie powinien pojawić się przy zakupie Maca. Dostępne warianty są wymienione w opcjach dla modeli na zamówienie, późniejsze zmiany nie są możliwe, ponieważ układ graficzny jest wlutowany.

Jako użytkownik nowoczesnego komputera Mac z portem Thunderbolt 3, wybór opcji karty graficznej jest łatwy, ponieważ możesz po prostu odłożyć ją na później. Rozwiązaniem są zewnętrzne karty graficzne – zwane też eGPU. Zewnętrzne karty graficzne są podłączone do systemu magistrali Mac przez Thunderbolt 3 i zachowują się dokładnie tak, jakby były wbudowane w Maca.

Oprócz tej korzyści, że rozważenie odpowiedniej karty graficznej można odłożyć na później, jest jeszcze jedna zaleta, której nie należy lekceważyć. Wykorzystanie wysokiej klasy grafiki jest tymczasowe i związane z zadaniem. Oznacza to, że mój Macbook Pro powinien zużywać niewiele energii w ruchu, nie wykonuje skomplikowanych obliczeń w podróży. Kiedy siadasz z powrotem przy biurku, podłączasz się do eGPU jak do stacji dokującej. Służy on nie tylko jako akcelerator grafiki, ale także jako źródło zasilania, dzięki czemu może zastąpić prawdziwą stację dokującą. W przypadku eGPU od Blackmagic Design lub Sapphire zapewniają one USB 3.0, a być może nawet połączenia sieciowe.

Znalezienie odpowiedniej karty graficznej dla komputera Mac nie jest takie proste. Z jednej strony istnieją w pełni skonfigurowane zewnętrzne karty graficzne od Blackmagic Design ze sklepu Apple Store i Sonnet eGFX Breakaway Puck 570. Z drugiej strony istnieją obudowy zewnętrzne, takie jak Sonnet eGFX Breakaway Box i Gear Box firmy Sapphire, w których można samodzielnie zainstalować kartę graficzną.

Ponieważ na to pytanie nie da się tak łatwo odpowiedzieć, a już na pewno nie w sposób ogólny, chcielibyśmy tutaj pomóc.

Agonia wyboru

Producenci kart graficznych nie są zbyt pomocni w tych poszukiwaniach. Strony internetowe nie zapewniają żadnej pomocy dla profesjonalistów mediów, nie ma odpowiedzi na pisemne zapytania, a infolinie wsparcia mogą odpowiadać tylko na pytania techniczne graczy. Jako użytkownik Maca, który chce przyspieszyć przetwarzanie obrazu i wideo, jesteś sam.

Chcemy rzucić na to nieco światła i dlatego przyjrzeliśmy się bliżej kilku kartom graficznym. Nie tylko szczegółowo przyglądamy się sprzętowi, ale także jego działaniu w praktyce. Oznacza to, że nie tylko patrzymy na benchmarki, ale także mierzymy stoperem typowe zadania.

Punktem odniesienia przy poszukiwaniu karty graficznej może być rozbudowany serwis Sonnet. W podstawowym zaleceniu Sonnet dzieli karty graficzne na następujące grupy:

Radeon Pro WX 7100, Radeon RX 570 i 580, Radeon Pro 575:

Kodowanie wideo

Edycja wideo 4K

Mniejsze projekty renderowania

Tworzenie prostych i średnich treści VR

Radeon Pro WX 9100, Radeon RX Vega 64/56:

Tworzenie wyrafinowanych treści VR

Świetne projekty animacyjne

Edycja wideo 6K (redukcja szumów wideo)

Wymagające projekty renderowania (z Cinema 4D / Blender / Autodesk 3DS Max / Autodesk Maya i Radeon Pro Render Software, do czterech eGPU może być używanych przez Thunderbolt)

Nie chcemy sobie tego ułatwiać, więc interesuje nas na przykład, czy Radeon RX 570 naprawdę wystarcza do edycji wideo, czy też Vega 64 nie przynosi znaczącego przyspieszenia.

Final Cut Pro X i DaVinci Resolve 15 z systemem macOS Mojave są zalecane do edycji wideo za pomocą eGPU. Dlatego przyjrzymy się dokładnie tym aplikacjom.

eGPU w szczegółach

Ale najpierw przyjrzyjmy się bliżej niektórym eGPU.

Blackmagic Design Blackmagic 580

Blackmagic Design Blackmagic eGPU 580 to coś więcej niż tylko karta graficzna w zewnętrznej obudowie. Oprócz dwóch portów Thunderbolt 3 na liście wyposażenia znajduje się również koncentrator USB z czterema portami USB 3.0 i portem HDMI.

Kup Blackmagic eGPU RX 580 za 599 euro na Amazon

Blackmagic eGPU jest podłączony do komputera Mac za pomocą portu Thunderbolt 3, drugi port Thunderbolt 3 nie jest przeznaczony do innego eGPU lub dysków, ale do monitora. Na przykład monitor LG UltraFine 5K z Apple Store. Dzięki dodatkowemu połączeniu HDMI można bezpośrednio podłączyć maksymalnie dwa monitory. Jako procesor graficzny, Blackmagic eGPU opiera się na Radeon Pro 580 z dużą pamięcią graficzną 8 GB.

Rozwój hałasu Blackmagic eGPU jest bardzo zauważalny podczas pracy. W pozytywnym sensie, bo ich nie słyszysz. W ten sposób Blackmagic eGPU idealnie pasuje do cichych komputerów Mac. To, czy wysoka wieża jest przyjemna wizualnie, jest kwestią gustu.

Moc ładowania 85 W przez port Thunderbolt 3 wystarcza do zasilania 15-calowego Macbooka Pro. Dołączony kabel Thunderbolt 3 jest nieco krótki, 50 cm nie daje dużej swobody podczas konfiguracji.

Cztery porty USB 3.0 szybko się zwracają w praktyce, ponieważ komputery Mac są standardowo wyposażone w bardzo niewiele portów USB 3.0. Mają jeszcze większy sens na przenośnych komputerach Mac, ponieważ utrzymują nośniki danych i Time Machine na stałe połączone.

Sonnet eGFX Breakaway Krążek 570

Bardzo mała obudowa eGFX Breakaway Puck 570 jest natychmiast zauważalna, obudowa mierzy tylko około 15 × 13 × 5 cm. Żaden inny eGPU nie jest tak mały jak krążek. Są ku temu dwa powody, jeden to podstawowy procesor graficzny Radeon RX 570, a drugi to zewnętrzny zasilacz. O ile w pierwszym wydaniu zasilacz był gigantyczny, o tyle nowa wersja krążka radzi sobie z mniejszym zasilaczem.

Kup Sonnet eGFX Breakaway Puck 570 na Amazon za 599 euro

Podobnie jak w przypadku większości eGPU, krążek ma tylko jeden port Thunderbolt 3. Jest to logiczne, ponieważ eGPU wymaga maksymalnej przepustowości Thunderbolt 3.

Wentylator na górze obudowy jest natychmiast zauważalny podczas pracy. Jeśli karta graficzna zostanie zakwestionowana, zapewnia wyraźnie słyszalne chłodzenie procesora graficznego. Aby jednak zachować jego honor, trzeba powiedzieć, że wyłącza się natychmiast, gdy zmniejsza się zapotrzebowanie na procesor graficzny.

Krążek był łatwo słyszalny na biurku, gdy był w użyciu, zepchnięty pod biurko, już nam nie przeszkadzał. Jako akcesorium dostępny jest również uchwyt, który można zainstalować za monitorem, jak i pod stołem.

Krążek oferuje trzy złącza DisplayPort i jedno monitorowe HDMI. Oznacza to, że można podłączyć maksymalnie cztery monitory 4K z płynną częstotliwością odświeżania 60 Hz. Pamięć graficzna wystarcza na 4 GB.

Dostarczony kabel Thunderbolt 3 jest za krótki na 50 cm, zwłaszcza jeśli chcesz zawiesić krążek za monitorem. Zasilacz do Macbooków to 45 W, co wystarczyło do normalnej pracy z 13-calowym Macbookiem Pro. Robi się ciasno tylko wtedy, gdy MacBook Pro jest poddawany dużym obciążeniom podczas renderowania, a do MacBooka Pro nadal są podłączone dyski.

Szafirowa skrzynia biegów z szafirowym Radeonem RX 590

Gear Box firmy Sapphire błyszczy funkcjami znanymi ze stacji dokującej: dwoma portami USB 3.0 i portem Gigabit Ethernet.

Kompaktowa obudowa firmy Sapphire zachwyca swoimi zaokrągleniami, a długa listwa LED to zabawny element z przodu. Swobodę, docenianą przez maniaków PC, widać również na bocznym grillu, tutaj wyraźnie widać przy pracy kolorowo podświetloną kartę graficzną. Przynajmniej wentylatory, jeśli te też są podświetlone, jak to ma miejsce w naszym NITRO+.

Kup Sapphire Gear Box na Amazon za 325 euro

To prowadzi nas prosto do największego punktu krytyki Gear Boxa, pasują do niego tylko karty graficzne o maksymalnej długości 266 mm. Oznacza to, że wykluczone są wszystkie karty graficzne Vega firmy Sapphire. Dlatego użyliśmy najszybszej odpowiedniej karty graficznej (w czasie testu) Nitro + z procesorem graficznym Radeon RX 590 G i 8 GB pamięci RAM. W wyborze odpowiedniej karty graficznej bardzo pomocna jest lista na stronie głównej Sapphire. Maksymalnie 300 W jest dostępne dla zasilania karty graficznej, podczas gdy Macbook Pro jest dostarczany z 60 W.

Ta kombinacja jest wyraźnie słyszalna pod pełnym obciążeniem. W sumie pięć wentylatorów wykonuje swoją pracę, dwa na karcie graficznej, dwa na górze Gear Boxa i jeden mniejszy na zasilaczu. Aby nie było widać górnych wentylatorów, twórcy bardzo skutecznie optycznie rozszerzyli obudowę nad wentylatorami.

Jeśli wymagania dotyczące karty graficznej pójdą w ich ślady, natychmiast wyłącza ona fanów. Sterowanie wentylatorami jest przekonujące w praktyce, a głośność waha się od cichszej niż RAID firmy G-Technology do nieco głośniejszej niż RAID. Jeśli potrzebujesz zamiennego wentylatora, można je łatwo wymienić. Niestety wentylatory w Gear Boxie zawsze działają, ponieważ nie są sterowane temperaturą.

Mówiąc o „biegnij dalej”: tu dochodzimy do ostatniego punktu krytyki, Gear Box nie wyłącza się automatycznie, gdy Mac przechodzi w stan uśpienia lub jest wyłączony.

Połączenia są ponownie atrakcją, podobnie jak łatwa instalacja karty graficznej. Zmierzyliśmy porty USB 3.0 z 2,5-calowym dyskiem SSD RAID0 w obudowie Raidsonic. Przy 415 MB/s przy zapisie i 411 MB/s przy odczycie prędkość odpowiada mniej więcej wartościom bezpośrednio na Macu.

Ale imponujące są też połączenia karty graficznej Nitro + Radeon RX 590. Oprócz dwóch portów HDMI i dwóch wyświetlaczy istnieje nawet połączenie DVI.

Sonnet eGFX Breakaway Box 650 z AMD Radeon Pro WX8200

Sonnet ma trzy wersje eGFX Breakaway Box, które różnią się jedynie zintegrowanym zasilaczem. Moc zasilacza zależy od zastosowanej karty graficznej i jest dostępna z mocami 350 W, 550 W i 650 W. Aby można było wybrać odpowiedni wariant, Sonnet udostępnia bardzo obszerną listę kart graficznych. Tutaj możesz zobaczyć nie tylko, które karty graficzne potrzebują jakich zasilaczy, ale także które są kompatybilne. W naszym teście wybraliśmy najmocniejszą wersję o mocy 650 W. Zapewnia ona 100 W dla MacBooka Pro.

eGFX Breakaway Box wymaga wentylatora, który jest bardzo łatwy do wymiany, nawet do chłodzenia wodą.

Kup Sonnet eFGX Breakaway Box 650 W za 400 euro na Amazon

Połączenia eGFX Breakaway Box są spartańskie, oferowane jest tylko połączenie Thunderbolt 3. Jest do tego prawdziwy włącznik zasilania, który stał się rzadkością. Instalując kartę graficzną zauważasz kolejny pozytywny punkt, ponieważ jest to bardzo łatwe.

W naszym pierwszym teście z dużą obudową używamy profesjonalnej karty graficznej AMD, Radeon Pro WX8200. Pod względem wydajności karta graficzna dorównuje Vega 56, ale jest zoptymalizowana pod kątem profesjonalnego oprogramowania i renderowania.

Karta graficzna oferuje cztery złącza mini DisplayPort, dołączone są adaptery HDMI i DisplayPort. Jak przystało na profesjonalny sprzęt, adaptery są zabezpieczone przed przypadkowym wyjęciem.

Dwa duże wentylatory, jeden dla eGFX Breakaway Box i jeden dla Radeon Pro: użytkownicy komputerów Mac mogą połknąć. Komputery Mac są właściwie z natury ciche, czy nie wprowadzasz do domu odkurzacza z wydajną kartą graficzną?

Dwóch wentylatorów nie można zignorować podczas normalnego użytkowania na biurku, są bardzo ciche, ale obecne. Podobnie jak obudowa RAID z dyskami twardymi, gdy dyski twarde są zaparkowane. Schowany pod biurkiem, był lepszy.

Jeśli dasz karcie graficznej coś do roboty, robi się znacznie głośniej. Na szczęście nie ma piekła, ale fani skręcają wyraźnie wyżej. Jeśli obciążenie karty graficznej ustąpi, wentylatory dostosowują się z krótkim opóźnieniem. Szkoda, że ​​wentylator w eGFX Breakaway Box zawsze działa, z wyjątkiem sytuacji, gdy komputer Mac jest bezczynny.

Sonnet eGFX Breakaway Box 650 z szafirowym Vega56 i Vega64

Wzięliśmy obudowę Sonnet na dwie kolejne karty graficzne firmy Sapphire. Z jednej strony Pulse Radeon RX Vega56 8G i Nitro+ Radeon RX Vega64 8G.

W przeciwieństwie do Radeona Pro WX8200, projekt karty Sapphire znacznie się różni. Podczas gdy oryginalna karta AMD potrzebuje tylko jednego wentylatora, karty Sapphire mają nie tylko większe, ale także kilka wentylatorów. Vega56 ma dwa, a Vega64 nawet trzy. Wynik można również usłyszeć bezpośrednio. I jest to przyjemnie słyszalne, bo karty Sapphire są znacząco cichsze niż AMD Radeon Pro. W naszym teście ta kombinacja była cichsza niż RAID i najcichsze rozwiązanie eGPU.

Kup Sapphire Vega 56 za 370 euro na Amazon

Różnorodność połączeń dwóch Vegas jest praktyczna dzięki dwóm DisplayPort i dwóm HDMI. Istnieje specjalna funkcja podczas instalacji z Vega64. Ma długość 310 mm i dlatego po prostu pasuje do obudowy eGFX Breakaway Box. Aby go dostać, musisz usunąć zasilacz i wentylator eGFX Breakaway Box. Ale jest to bardzo proste i nie stanowi problemu.

Wyniki testów porównawczych eGPU

Istnieje kilka programów testowych, które wyznaczają punkt odniesienia dla kart graficznych. Zaletą takich standaryzowanych testów jest ich porównywalność.

Wybraliśmy test OpenCL z Geekbench 4 i test Metal z GFXBench Metal. Oba programy testowe są dostępne bezpłatnie. Wyniki dwóch testów są punktami punktowymi.

Aby wszystko było jaśniejsze, przyjrzeliśmy się tylko wysokim poziomom w GFXBench. Aby uzyskać prostą porównywalną wartość, uśredniliśmy wszystkie wyniki wysokiego poziomu.

W programach testowych wyraźnie widać, że eGPU działają do granic możliwości. Wentylatory obracają się na maksimum, co znacznie zwiększa poziom hałasu. Ponieważ GFXBench Metal oblicza wiele testów scen z gier, możesz oglądać renderowanie na ekranie.

Wyniki testu OpenCL są tylko częściowo zaskakujące. Zgodnie z oczekiwaniami chipset Intela jest bardzo wolny, ale można to zauważyć nawet bez programu testowego podczas edycji wideo. Zgodnie z oczekiwaniami, układ graficzny Vega64 nieco się wyróżnia, a ponieważ układ graficzny WX8200 jest porównywalny z układem Vega56, wartości tutaj są na równi. Byliśmy bardzo zaskoczeni układem graficznym RX 590, który w teście OpenCL dotrzymał kroku Vega56.

W teście metalu kolejność prawie odpowiada klasyfikacji klas wydajności układów graficznych. Układ Intela jest daleko w tyle, RX 570 i Pro 580 są blisko siebie, a RX 590 może łatwo się od siebie odróżnić. Wyobrażaliśmy sobie, że WX8200 i Vega56 są bliżej siebie, ale może to być spowodowane kartą Sapphire, zoptymalizowaną dla graczy.

Wyniki benchmarku w szczegółach:

Zwłaszcza w sektorze wideo od wielu lat ustanowiono dwa testy: test BruceX do testowania wydajności Final Cut Pro i standardowej świecy do testowania wydajności Davinci Resolve. W tych dwóch testach projekt jest tworzony w programie do edycji wideo i można mierzyć zarówno renderowanie, jak i eksport w czasie rzeczywistym.

W przypadku BruceX do tworzenia sztucznych scen wykorzystywane są generatory Final Cut Pro. Obliczanie ich w czasie rzeczywistym jest niezwykle trudnym zadaniem. Dlatego BruceX jest przede wszystkim testem czasu renderowania podczas eksportu. Standardowa świeca dla Davinci Resolve jest oparta na starym filmie testowym firmy Blackmagic Design, twórcy Davinci Resolve, z tym samym filtrem 66 razy. Tutaj możesz zmierzyć, ile filtrów Davinci Resolve może jeszcze obliczyć w czasie rzeczywistym. Oczywiście można również określić czas eksportu.

BruceX to twardy orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o odtwarzanie w czasie rzeczywistym. Mac Mini z procesorem graficznym Intel i Vega64 w eGFX Breakaway Box też tego nie zrobi.

Jeśli chodzi o renderowanie, istnieją duże różnice między poszczególnymi kodekami H.264, H.265 i ProRes 422 HQ. W związku z tym układ Intela był zdecydowanie najwolniejszy, a RX 570 przyniósł znaczną poprawę. Co zaskakujące, układy graficzne Pro 580, RX 590, Vega56 i WX8200 są bardzo blisko siebie. Jeszcze bardziej zaskoczyła nas słaba wydajność Vega64. Wygląda na to, że Final Cut Pro 10.4.6 nie wykorzystuje w pełni możliwości karty graficznej.

Standardowa świeca w Davinci Resolve 15 znów wygląda inaczej. Im lepsza karta graficzna, tym wyższa możliwa liczba klatek na sekundę dla renderowania w czasie rzeczywistym.







Mac Mini 2018 (UHD 630)


Sonnet eGFX Breakaway Krążek 570


Blackmagic eGPU Radeon Pro 580


Szafirowe Nitro + Radeon RX 590


Standardowa świeca Davinci Resolve Play


1 fps


5 kl/s


5 kl/s


6fps


Świeca standardowa Davinci Resolve


1 węzeł


14 węzłów


14 węzłów


16 węzłów

Mac Mini 2018 (UHD 630)

Sonnet eGFX Breakaway Krążek 570

Blackmagic eGPU Radeon Pro 580

Szafirowe Nitro + Radeon RX 590

Standardowa świeca Davinci Resolve Play

1 fps

5 kl/s

5 kl/s

6fps

Świeca standardowa Davinci Resolve

1 węzeł

14 węzłów

14 węzłów

16 węzłów

Mac Mini 2018 (UHD 630)

Sonnet eGFX Breakaway Krążek 570

Blackmagic eGPU Radeon Pro 580

Szafirowe Nitro + Radeon RX 590

Standardowa świeca Davinci Resolve Play

1 fps

5 kl/s

5 kl/s

6fps

Świeca standardowa Davinci Resolve

1 węzeł

14 węzłów

14 węzłów

16 węzłów







Mac Mini 2018 (UHD 630)


AMD Radeon Pro WX8200


Szafirowy impuls Radeon RX Vega56


Szafirowe Nitro + Radeon RX Vega64


Standardowa świeca Davinci Resolve Play


1 fps


7fps


7fps


8fps


Świeca standardowa Davinci Resolve


1 węzeł


19 węzłów


19 węzłów


21 węzłów

Mac Mini 2018 (UHD 630)

AMD Radeon Pro WX8200

Szafirowy impuls Radeon RX Vega56

Szafirowe Nitro + Radeon RX Vega64

Standardowa świeca Davinci Resolve Play

1 fps

7fps

7fps

8fps

Świeca standardowa Davinci Resolve

1 węzeł

19 węzłów

19 węzłów

21 węzłów

Mac Mini 2018 (UHD 630)

AMD Radeon Pro WX8200

Szafirowy impuls Radeon RX Vega56

Szafirowe Nitro + Radeon RX Vega64

Standardowa świeca Davinci Resolve Play

1 fps

7fps

7fps

8fps

Świeca standardowa Davinci Resolve

1 węzeł

19 węzłów

19 węzłów

21 węzłów

Wniosek zewnętrzne karty graficzne na komputerze Mac

Zastosowanie zewnętrznej karty graficznej daje nie tylko większą wydajność, ale także większą elastyczność podczas korzystania z monitorów. Możliwość podłączenia czterech monitorów 4K to tylko jedna zaleta. Innym są różne opcje połączeń, więc karty graficzne oferują co najmniej dwa standardy, głównie DisplayPort i HDMI. eGPU i Gear Box Blackmagic firmy Sapphire są nawet wyposażone w porty USB 3.0.


produkt


Radeon Pro WX8200


Nitro + Radeon RX 590 8 GB


Impulsowy Radeon RX Vega56 8 GB


Nitro + Radeon RX Vega64 8G


Producent


AMD





Szafir






Szafir






Szafir



Cena w euro


1100.00


230,00


335,00


490,00

produkt

Radeon Pro WX8200

Nitro + Radeon RX 590 8 GB

Impulsowy Radeon RX Vega56 8 GB

Nitro + Radeon RX Vega64 8G

Producent

AMD

Szafir

Szafir

Szafir

Cena w euro

1100.00

230,00

335,00

490,00

produkt

Radeon Pro WX8200

Nitro + Radeon RX 590 8 GB

Impulsowy Radeon RX Vega56 8 GB

Nitro + Radeon RX Vega64 8G

Producent

AMD

Szafir

Szafir

Szafir

Cena w euro

1100.00

230,00

335,00

490,00

Szukając odpowiedniego miejsca dla eGPU, pierwszą rzeczą, którą rzuca się w oczy, są krótkie kable, 50 cm jest bardzo ciasne. Nie możesz się pomylić z Sonnet eGFX Breakaway Box. Połączenia są spartańskie, ale błyszczy wymiennymi elementami, takimi jak zasilacz i wentylator. Tak więc zależy to od każdego zadania i każdej karty graficznej. Duży wentylator jest bardzo cichy. Stojąc na biurku słychać tylko bardzo cichy szept, niektóre obudowy dysków twardych są tam głośniejsze. Stojąc pod biurkiem, ledwo można było to dostrzec. To oczywiście zależy od karty graficznej, dlatego polecamy stosunkowo ciche karty graficzne firmy Sapphire.


produkt


Blackmagic eGPU


eGFX Breakaway Puck Radeon RX 570


Skrzynia biegów


eGFX Breakaway Box 650


Producent





Projekt Blackmagic






Sonet






Szafir






Sonet



Cena w euro


695,00


570.00


290,00


400,00

produkt

Blackmagic eGPU

eGFX Breakaway Puck Radeon RX 570

Skrzynia biegów

eGFX Breakaway Box 650

Producent

Projekt Blackmagic

Sonet

Szafir

Sonet

Cena w euro

695,00

570.00

290,00

400,00

produkt

Blackmagic eGPU

eGFX Breakaway Puck Radeon RX 570

Skrzynia biegów

eGFX Breakaway Box 650

Producent

Projekt Blackmagic

Sonet

Szafir

Sonet

Cena w euro

695,00

570.00

290,00

400,00

Sapphire udowadnia, że ​​może być też lepiej, jeśli chodzi o cechy obudów eGPU. Jedynym problemem jest tutaj głośność, niewielka długość i brak zarządzania energią. Do zrobienia jest jeszcze praca domowa, kto wie, co będzie dalej. W każdym razie programiści skupili się na użytkownikach komputerów Mac, a cena jest bardzo atrakcyjna.

Jeśli szukasz bardzo cichego rozwiązania, Blackmagic Design jest właściwym miejscem dla Ciebie, ciszej nie może być. Wieża prezentuje się bardzo szykownie na biurku, ale ze względu na swoją konstrukcję trudno ją zepchnąć pod biurko.

Leave a Comment